Spordimängud koolilastele

Lapsed püüdlevad alati spordivõistluste tippu ja julgustatud tulemusi. Kuid selleks ei tohiks spordivõistlustel üldse võitu olla, sest seal on spordimänge koolilastele, kes tuginevad suurepärasele kehalisele väljaõppele ja ei vaja esimest korda rasket võitlust.

Spordimängude tunnused kooliealistele vanuses kuus kuni viieteistkümnele aastale

Reeglina jagatakse spordimängija mängud vastavalt varude olemasolule / puudumisele, osalejate arvule, füüsilise väljaõppe või intensiivsuse eripära tasemele, samuti mänguväljal asuvatele territooriumidele, võidusõiduetele, hindamissüsteemile, maatükile jms. Spordimänge soovitatakse vaheldumisi üksteisega ja mänguperioodide vahel 10-minutilise pausi tegemiseks.

Tingimuslik mängude klassifikatsioon koolilastele

Kooliealiste laste füüsilised mängud on jagatud järgmisteks: reaktsioonimängud, mis hõlmavad mänge-sõjaväe (power games), järelejõudmisvõimalusi, otsingumänge, relee (konkurentsivõimeline), pallimänge (täpsuse huvides), hüpata mänge.

Meeskonnamängud koolilastele

"Tabun"

Lapsed jagunevad 2-3 hundiks, 1 täkk ja mitmed kiskjad. Kõik ülejäänud lapsed ühinevad kätega, moodustades pliiatsi, kus on kiskjad. Tähis peab selle pensüsteliga kõndima ja seda valvama. Hundid peaksid sel ajal sisenema ringi, kuid kui täk on ülekaalus hoolimatu hunt, siis lahkub ta mängu. Mäng kestab kuni täkk ei neutraliseeri kõiki hunte ega hunte, "ei tõmba kõik kiskjad".

Omadused: aitab arendada meeskonnavaimu, kiirust ja vastust.

Inventari pole.

Kangaroo

Lapsed jagunevad kaheks meeskonnaks, mis erinevad osalejate arvu poolest, kes võistlevad ühe jalaga hüpates, hoides samal ajal volditud käega klaasi veega. Laps käib ümber ringi ja paneb selle klaasi järgmisele osalejale. Võidab võistkond, kellel on kiireim kiirus ja klaasist suurem vesi.

Mängu omadused (relee): oskuste arendamine, koordineerimine.

Inventuur: klaas veega, lipud või bowlingukid, mis näitavad kaugust.

"Pull-push"

Konkurents iseenesest tähendab sõitmist 20-30 meetri ulatuses. Iga osaleja paar seisab teineteisega selga, käes käes. Osalejate eesmärk on jõuda finišisse sellises asendis ja tagasi tagasi. Mängu keerukus on see, et üks mängija liigub tagurpidi ja teine ​​tagurpidi. Mäng ulatub järk-järgult, kuni määrate võitja paari.

Mängu omadused (paar relee rassi): kiiruse areng, koordineerimine.

Inventar: märkekast, mis näitavad kaugust.

Spordimängud, mille eesmärk on osalejate isiklik võit

"Konnataoline"

Kaks last on antud 2 paberilehte. Pärast seda peavad nad läbima tingimusteta soo niinimetatud muhvidesse. Esimene leht pannakse alustama, laps muutub selle kahe jalaga, teine ​​leht peitub tema ees. Selle peale astudes peab osaleja teisaldama teise lehe edasi jne. Mängu põhiolemus: kiiresti jõuda kokkulepitud kohale ja minna tagasi algusesse. Mäng ise sisaldab paarunud ringe koguses 3-4, kuni 10 minutit.

Mängu omadused (konkurentsivõimeline): kiirus, koordineerimine.

Inventari: A4 paber, lipud, mis näitavad kaugust.

Krabiki

Kaks last, kelle relvad on välja ulatunud, tuleks torkida, seejärel liikuda külgsuunas reguleeritavate astmetega. Eesmärk: jõuda tingimisi lõpuni ja minna tagasi. Ülesande keerulisemaks muutmine on võimalik palli abil, millest igaüks osaleb ühe käega rullides. Mäng ise sisaldab paaritud ringe koguses 3-4x, kuni 10 minutit.

Mängu omadused (konkurentsivõimeline): agility, kiirus, koordineerimine.

Inventar: tennisepallid, lipud, mis näitavad kaugust.

"Kalamehed"

Iga osaleja on kinnitatud turvavööga stringiga (1,5 meetrit), millele balloon on kinnitatud. Mängu eesmärk: püüda palju kalu (lõhkeda teiste osalejate õhupallid, vaadates nii, et teie vastased ei lööks õhupalli). Mäng kestab kuni võitja on määratud.

Mängu omadused (juhtimine ilma juhtimiseta): osavus, kiirus, reaktsioon.

Inventari: lõimed ja pallid mängijate arvu järgi.