Kõigi aastate parimad Eurovisiooni osalejad

Eurovisiooni lauluvõistlus Eurovision tähistab varsti oma 60. aastapäeva. Selles võivad osaleda ühendatud ringhäälingu liitriigid, mistõttu võitjate kandidaatide hulgas vaatleme regulaarselt selliseid riike nagu Iisrael. Esialgu oli ainult 7 riiki, kuid tänu sellele, et suurte auhindadega võistlejate arv kasvab igal aastal, lisandus 2004. aastal täiendav kvalifitseeruv ümar-poolfinaal. Sellised riigid nagu Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania ja Ühendkuningriik lähevad selle ilma konkurentsita. Koos nendega on eelmisel aastal võitja riik. Kõigi aastate Eurovisiooni võistlejaid on lihtsalt võimatu meelde jätta, kuid me üritame rääkida kõige huvitavamatest esinejatest ja lauludest.

Eurovisiooni lauluvõistlus

Aastal 2005 võistlus tuli Ukraina pealinnas - Kiievis. Osalejate nimekiri hõlmas taas Ungari, Bulgaaria ja Moldova debüüdi. Kokku oli 39 riiki. Finaalides osales 25. Selle tulemusena jagunesid kohtad järgmiselt: 1 - Kreeka (Elena Paparizu, minu number üks), 2 - Malta (Chiara, ingel), 3 - Rumeenia (Lumnica Angel, lase mul proovida) . Kahjuks ei sisaldanud kolm esimest endise NSVLi esindajat.

Nagu teate, tõi 2006. aasta Dima Bilan teise koha. Lõppkokkuvõttes võistles venelane laulja 24-liikmelise osalejaga. Selle tulemusena osutusid esimesel kohal raskemetallirühma "Lordi" Soome koletised, kolmandal - laulja Leila Bosniast ja Hertsegoviinast.

2008. aastal toimus Belgradis Eurovisiooni lauluvõistlus. Konkursil osales 43 riiki. Finaalid olid nelja suurema riigid, Serbia, samuti iga poolfinaali 9 riigi võitjad. Selle tulemusena hõbe läheb Ukrainasse Ani Lorak ("Shady lady"), pronks - Kalomire Kreekast (salajane kombinatsioon), kuld tõi Moskvasse Dima Bilan. Tema kompositsioon "Uskuge mind" kogub 272 punkti ja muutub absoluutseks võitjaks.

2009. aastal korraldab võistlust Moskva. Sel aastal tulid Vene riigipeadesse 42 riiki. Gruusia ja San Marino keeldusid osalemast, kuid Slovakkia naasis. Finaalis toimusid lisaks Big Five riigile ka Venemaa, Leedu, Iisrael, Rootsi, Horvaatia, Portugal, Island, Armeenia, Kreeka, Eesti, Taani, Malta, Bosnia ja Hertsegoviina, Türgi, Albaania, Ukraina ja Rumeenia. Kuld, saavutas rekordilise 387 punkti, sai Norra esindaja Alexander Rybak ("Muinasjutt"). Teisel kohal oli suur varu - Island Yohanna ja kolmandal - Aserbaidžaani duett. Vene poest Anastasia Prikhodko saavutas ainult üheteistkümnenda koha (91 punkti).

Pärast Fisherman Norra võitu kolmas kord sai õiguse korraldada võistlus, mis seekord toimus Oslo äärelinnas. Osavõtjate arvu vähendati 39-ni. Keeldusid tulema Montenegro, Ungari, Tšehhi Vabariigi ja Andorra esindajad. Kuid Gruusia naasis stseeni. Hääletuse tulemusel sai 246 punkti, Lena Meyer Landrut Saksamaalt võitis laulu "Satellite", millele järgnesid Türgi ja Rumeenia. Venemaa Peter Nalitchi töötajad osutusid üheteistkümnendaks.

Laulja Lena võit andis õiguse korraldada Eurovisiooni 2011 Saksa linn Dusseldorfis. Osales 43 riiki, neist 4 võistlusest tagasi. Venemaa läks finaali, kuid Alexei Vorobiev teenis vaid 16. koha. Esimene oli Aserbaidžaani Ell & Nikki duo lauluga "Running Scared". Itaalia Rafael Gualazzi võttis hõbedat ja Erik Saade Rootsist - pronks.

57 Eurovisiooni lauluvõistlus peeti Aserbaidžaani pealinnas Bakuus. Sellel võistlusel tegi Venemaa tõelise läbimurde, saates meeskonna "Buranovskie vanaemad". Folkloori ansambel oma udmurtide lugudega võitis Euroopas ja võitis 2. koha. Esimese koha 372-punktiga tulemuseks oli Rootsi laulja Laurini laul "Euphoria". Kell 3 - Serbia esindaja Zeljko Joksimovic.

Eurovisioon 2013. aastal toimus Rootsi linnas Malmö linnas. 39 riiki väljendasid soovi osaleda. Projekti hääle võitja - Venemaa esindaja Dina Garipova - läks finaali ja suutis pääseda viiendatesse kohtadesse (5. koht). Kolm liidrit: Emilia de Forest (Taani), Farid Mammadov (Aserbaidžaan), Zlata Ognevich (Ukraina).

Eurovisiooni 2014 tulemused

59. Eurovisiooni lauluvõistlus toimus Taanis ja osutus rikasteks skandaalide pärast. Asjaolu, et Austriat esindas travesty-kunstnik Tom Neuwirth. Ta ilmus hoiatava naise Conchy Wurst pilti ja laulsin laulu "Rise Like a Phoenix". Kaunis ruum, tugev vokaal ja šokeeriv pilt tõi laulja 290 punkti ja võitis. Madalmaade grupp "The Common Linnets" ja nende arv "Rahul pärast tormi" kogus 238 punkti ja sai teise koha. Kolmas oli Rootsi Sanna Nielsen. Tema laul "Undo" oli 218 punkti. Tolmachevist pärit õed said laupäeval "Hõbedane" lauluks auväärse 7. koha ja 89 punkti.